MEDICAL MIX Piotr Szymczak

MASAŻ LECZNICZY

Nastawianie Kręgosłupa

Nastawianie Kręgosłupa to powszechnie przyjęta nazwa dla zabiegów Terapii Manualnej, które obejmują ręczne badanie i leczenie odwracalnych zaburzeń czynności układu ruchu, a szczególnie kręgosłupa.

Jest to wysokospecjalistyczna metoda, która polega na ręcznej mobilizacji i manipulacji kręgami. Rozciąganie kręgosłupa, poprawia ustawienie stawów międzykręgowych oraz rozluźnia wzmożone napięcie. Zazwyczaj przesunięcia kręgów następują pod wpływem długotrwałych i nieprawidłowych pozycji statycznych przyjmowanych w czasie pracy, kierowania samochodem lub wskutek przeciążeń dynamicznych powstałych przy nieprawidłowym podnoszeniu nawet niewielkiego ciężaru. Zabiegi mają przywrócić ruchomość stawów kręgosłupa i tak ustawić kręgi, by nie uciskały nerwów. Wynikiem terapii jest zmniejszenie obrzęku i bólu w okolicy przykręgosłupowej oraz poprawa możliwości ruchowych. Cykl zabiegów Terapii Manualnej ustala się indywidualnie, w zależności od stanu i potrzeb pacjenta, aż do uzyskania poprawy pozwalającej na jedną do dwóch wizyt kontrolnych w roku.

Doskonałym elementem utrwalającym proces leczenia dolegliwości kręgosłupa są terapie uzupełniające. Synergia zabiegów pozwala leczyć zespoły bólowe kręgosłupa i narządu ruchu nabyte w wyniku:

  • dyskopatii,
  • złej postawy,
  • zablokowania stawów,
  • przeciążeń statycznych,
  • przeciążeń dynamicznych,
  • przeciążeń emocjonalnych.

...
...
...

Zapraszam na wizytę w gabinecie.

Piotr Szymczak

os. Lecha 14

62-571 Stare Miasto

tel. 609 282 050

e-mail: bugie23@vp.pl

Copyright © 2011 - 2015 Piotr Szymczak. Wszelkie prawa zastrzeżone / All rights reserved